Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

PUCHAR ZAKOPANEGO W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

W nadchodzącym sezonie zimowym czekają nas nie lada emocje, za sprawą Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, który rozpoczął się na Polanie Szymoszkowej w sobotę 14 grudnia. Organizatorzy zaplanowali cztery edycje zawodów, które odbędą się na czterech stacjach narciarskich. Zawodnik, który osiągnie najlepsze wyniki otrzyma wartościową nagrodę.

[col type=”1_2″ class=””]

Zawody o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim odbędą się w tym roku na czterech zakopiańskich stacjach narciarskich: Polanie Szymoszkowej, Harendzie, Nosalu oraz Kasprowym Wierchu. Pierwsze zawody w dniu 14 grudnia były również eliminacjami do amatorskich Mistrzostw Polski. Pełnoletni zawodnicy startują podzieleni na kategorie wiekowe z podziałem na kobiety oraz mężczyzn. Medale, dyplom oraz nagrody czekają na zwycięzców każdego z etapów wliczanych do klasyfikacji generalnej. Narciarz, który osiągnie najlepsze wyniki we wszystkich zawodach otrzyma nagrodę-niespodziankę o wysokiej wartości, która zostanie ogłoszona na początku grudnia na stronie Zakopane.pl. Koordynatorem zawodów jest Biuro Promocji Zakopanego, a organizatorem poszczególnych edycji zawodów są stacje narciarskie.

Znany narciarz i olimpijczyk Andrzej Bachleda-Curuś w wywiadzie dla jednego z magazynów narciarskich wspomina, że gdy był młodym chłopakiem, Zakopane było jednym z bardziej znanych centrów narciarskich. Wówczas w zawodach, nawet tych regionalnych, startowały setki młodzieży, a młodzi ludzie żyli nartami.

Seria zawodów o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim to powrót do sportowych tradycji Zimowej Stolicy Polski. W końcu to właśnie pod Tatrami koncentrowało się polskie narciarstwo, a po odzyskaniu niepodległości powołano Polski Związek Narciarski. Tu, na Hali Goryczkowej, 28 marca 1910 roku zorganizowano pierwsze zawody w Tatrach Polskich pod nazwą I Międzynarodowy Dzień Narciarski, w których na starcie stanęło aż 150 osób.

[/col]

[col type=”1_2″ class=””]

Zobacz spot promujący zawody o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

Program Pucharu Zakopanego 2013

Polana Szymoszkowa – 14 grudnia 2013 (sobota)
Harenda – 12 stycznia 2014 (niedziela)
Nosal – 9 lutego 2014 (niedziela)
Kasprowy Wierch – 2 lutego 2014 (niedziela)

Dodatkowe informacje

[link_more link=”http://www.zakopane.pl/puchar-zakopanego” text=”Zakopane.pl/puchar-zakopanego” options=”link zoom”]
[link_more link=”http://www.facebook.com/PucharZakopanego” text=”Facebook.com/PucharZakopanego” options=”link zoom”]
[/col]
[clear type=”clearboth”]

Rejestracja

Polana Szymoszkowa – 14 grudnia 2013 (sobota), 1 przejazd o godz. 14.00

Rejestracja online zostaje zamknięta 12 grudnia 2013 o godz. 20.00. Po tym terminie można dopisać się przy wydawaniu nr w dniu zawodów do godz 11.00. Jeśli ktoś dokonywał opłaty w ostatnim dniu, proszony jest o posiadanie wydruku potwierdzenia wpłaty. Opłata w dniu zawodów wynosi 50 zł, przy rejestracji online 30 zł.
Prosimy o zabranie druków oświadczenia i potwierdzenia wpłaty, które umożliwią natychmiastowe wydanie numeru startowego.

Plan zawodów

10.00 – 11.00 – przyjmowanie zgłoszeń do listy startowej i opłat za zawody
11.00 – 13.00 – wydawanie NR startowych
13.00 – 13.45 – oglądanie i przejazd ześlizgiem po trasie 1 przejazdu
14.00 – 15.30 – 1 przejazd. Po zakończeniu 1 przejazdu zostanie wystawiona lista startowa do 2 przejazdu (w przypadku bardzo trudnych warunków narciarskich – miękka trasa, niekorzystne w warunki atmosferyczne – 2 przejazd może być odwołany. Wówczas do klasyfikacji p przyjęte zostają wyniki z 1 przejazdu).
16.00 – 16.20 – oglądanie i przejazd ześlizgiem po trasie 2 przejazdu
16.30 – 18.00 – 2 przejazd
18.30 – 19.00 – Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców.
19.00 – Losowanie z pośród wszystkich uczestników dwóch cennych nagród specjalnych ufundowanych przez Dorado Sp. z o.o. oraz Hotel Mercure-Kasprowy w Zakopanem.

Jako pierwsze startują kobiet z grupy powyżej 46 lat, następnie mężczyźni od 56 lat. Następnie startują kobiety a po nich mężczyźni w grupach od najstarszej do najmłodszej grupy. W grupach zawodnicy są losowani wg regulaminu. Zawodnicy dopisani w dniu zawodów startują w swoich grupach w kolejności wpisu.

Poniższy formularz zgłoszenia należy przesłać na adres zawody@szymoszkowa.pl do 12 grudnia 2013 do godz. 20.00.

[link_more link=”http://www.szymoszkowa.pl/files/Puchar%20Zakopanego%20-%20Regulamin.pdf” text=”Regulamin Pucharu Zakopanego na Polanie Szymoszkowej” options=”link zoom”]
[link_more link=”http://www.szymoszkowa.pl/files/Puchar%20Zakopanego%20-%20Formularz%20rejestracyjny.docx” text=”Formularz rejestracyjny do Pucharu Zakopanego na Polanie Szymoszkowej” options=”link zoom”]

[link_more link=”http://szymoszkowa.pl/aktualnosci/puchar-zakopanego-w-narciarstwie-alpejskim-lista-zawodnikow/” text=”Lista startowa” options=”link zoom”]
[link_more link=”http://szymoszkowa.pl/aktualnosci/wyniki-pierwszej-edycji-zawodow-o-puchar-zakopanego/” text=”Wyniki zawodów” options=”link zoom”]