Kids Park Szymoszkowa

Kids Park Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa myśli o najmłodszych narciarzach i snowboardzistach! Najnowsza oferta dotyczy osób, które chcą spędzić urlop w górach razem ze swoimi dziećmi, a przy tym w pełni korzystać ze szkolenia narciarskiego lub snowboardowego oraz wszystkich atrakcji, które oferuje nasza stacja narciarska. Kids Park Szymoszkowa jest najlepszym miejscem dla wszystkich dzieci, które chcą nauczyć się jazdy na nartach lub snowboardzie i jednocześnie dobrze się przy tym bawić. Nasi instruktorzy oraz mnóstwo innych atrakcji czekają na Ciebie i na Twoje dzieci!

DLACZEGO KIDS PARK SZYMOSZKOWA?

Kids Park Szymoszkowa usytuowany jest koło wyciągu krzeselkowego na Polanie Szymoszkowej. Dla najmłodszych klientów ośrodka narciarskiego Polana Szymoszkowa mamy przygotowany „Magiczny Dywan“ i dużo innych zabawnych i ciekawych alternatyw.

Rodzice mogą swobodnie zjeżdżac na nartach lub snowboardzie i oglądać swoje dzieci z wyciagu krzesełkowego w tym samym czasie. Nasi profesjonalni instruktorzy z przedszkola narciarsko – snowboardowego Kids Park Szymoszkowa zadbają o wasze dzieci podczas gdy Państwo będziecie korzystali ze sportowych atrakcji.

Na terenie stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa znajduje się przedszkole narciarsko- snowboardowe dla dzieci Kids Park Szymoszkowa oraz zimowy plac zabaw dla dzieci. Przedszkole narciarsko-snowboardowe przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 4 lat do 12 roku życia gdzie zajęcia prowadzone są przez instruktorów zapewniając opiekę i dobrą zabawę.

Wszystkie ćwiczenia oraz program kursu zgodne są z programem nauczania narciarstwa zjazdowego PZN, wspierane specjalistycznymi publikacjami z zakresu nauczania dzieci i młodzieży oraz naszym doświadczeniem.

Kilka faktów

 • stosujemy nowoczesne technologie używane w ośrodkach alpejskich – nauka z akcentem zabawy
 • dzieci są pod opieką doświadczonych instruktorów dzięki czemu możesz korzystać z tras narciarskich nie martwiąc się o swoje dzieci
 • rownówaga w zjeżdżaniu na nartach/ snowboardzie i przerwy na zabawę
 • dzieci uczą się krok po kroku jazdy na stokach narciarskich
 • dzieci przydzielane są do grup w zależności od wieku i umiejętności
 • używanie” magicznego dywanu“ – zapewnienie większego komfortu i bezpieczeństwa
 • wydzielony fragment stoku, na którym są szkolone dzieci – dzieci są bezpieczne i pod nadzorem
 • pracujemy codziennie w każdych warunkach pogodowych
 • zaczynamy codziennie o 9:00 rano

KONTAKT

Tel.: (0048) 660 577 377
E-mail: szkolaszymoszkowa@gmail.com


Nie przyjmujemy telefonicznie rezerwacji nauki jazdy z instruktorem.

Rezerwacje tylko i wyłącznie e-mailowo lub osobiście w biurze Szkółki Narciarskiej.


Szkolenia narciarskie i snowboardowe
Jazdę i szkolenie narciarskie/snowboardowe zaczynamy z dziećmi w małych grupach lub indywidualnie pod opieką instruktora specjalizującego się w szkoleniu najmłodszych.
Nasi uczniowie wymagają specjalnie dla nich przygotowanego programu szkolenia i metod nauczania. Wiemy doskonale, że najlepszą metodą uczenia dzieci jest nauka poprzez zabawę. Chcemy, by narciarstwo i snowboard kojarzyło im się z ogromną frajdą i sprawiało im jak najwięcej radości. Nie zapominamy jednak o technice jazdy i zasadach bezpiecznego zachowania na stoku.

Szkolenie wspomagane jest użyciem wielu pomocy dydaktycznych, tak aby przekonać dzieci, że narciarstwo może sprawiać dużo przyjemności. Właśnie dlatego stosujemy szeroki wachlarz ćwiczeń i zadań, które wykonywane są indywidualnie, w parach oraz grupowo. Zajęcia dla najmłodszych przeplatane są zabawami ruchowymi. Czas ćwiczeń i ich ilość jest dostosowana do możliwości maluchów. Grupy dziecięce dobierane są pod względem wieku i umiejętności.
Wszystkie ćwiczenia oraz program kursu zgodne są z programem nauczania narciarstwa zjazdowego PZN, wspierane specjalistycznymi publikacjami z zakresu nauczania dzieci i młodzieży oraz naszym doświadczeniem.

Kiedy rozpocząć naukę?
Optymalnym wiekiem, według fachowych źródeł, jest 5 lat, wtedy osiąga się największe efekty a jazda na nartach nie powoduje już tak dużych obciążeń na stawy kolanowe jak w młodszych latach. W wieku lat 4 można rozpocząć oswajanie z nartami, butami, a nawet tak zdawałoby się banalnymi rzeczami jak: śnieg, wiatr, zimno itp., które również mają wpływ na nauczanie, zwłaszcza u maluchów, które są ciekawskie świata.

W tym wieku najlepszym rozwiązaniem są zajęcia właśnie w przedszkolu narciarskim, które daje możliwość różnorodnych zajęć, gdzie w każdej chwili można odpocząć aby znów na nowo założyć nartki. Nie należy więc oczekiwać, że 3 lub 4 latek po kilku godzinach spędzonych w przedszkolu lub z instruktorem, zjedzie sam. Sukcesem będzie natomiast sama chęć dzieciaka do jazdy na nartach, umiejętność samodzielnego zapinania nart, zakładania bucików, poruszania się, chodzenia na nartach, obracania się i stabilnego zjazdu na zasadzie „złap mnie”. Ten czas nigdy nie jest czasem straconym!

W wieku lat 5 dzieci osiągają większą koordynację ruchów, rozumieją przydatność niektórych pozycji i ich cel, większe są zatem postępy.
Przedszkole daje również możliwość obcowania z innymi dziećmi, tworzą się przyjaźnie i znajomości, jest możliwość organizowania ciekawych i wesołych zabaw, pomagających w zdobywaniu pewnych umiejętności.

Nasi instruktorzy
Aby uzyskać zamierzony cel współpracujemy z najlepszymi instruktorami. Mają oni nie tylko świetnie opanowaną technikę jazdy na nartach, ale potrafią również tę wiedzę znakomicie przekazać, przy tym uwielbiają pracę z dziećmi, rozumieją ich potrzeby i znają specyfikę oraz metodykę pracy z najmłodszymi. Na zajęciach widać, że znakomicie bawią się razem z dziećmi i cieszą się ich postępami.
Bezpieczeństwo
Dbamy o to, żeby wszystkie dzieci na naszych kursach jeździły w kaskach oraz w oznakowanych kamizelkach odblaskowych, dzięki którym z daleka widoczne są na stoku.
Etapy szkolenia

I Etap

Pierwsze kroki dla naszych najmłodszych są najtrudniejsze, dlatego instruktorzy prowadzą zajęcia z dziećmi w małych grupkach lub indywidualnie. W ten sposób może on poświęcić każdemu dziecku maksimum uwagi. Zajęcia te przeplatane są przerwami na zabawę i odpoczynek. Aby uniknąć nadmiernego obciążenia na stawy, a zwłaszcza na kolana, które jeszcze w tym wieku nie są do końca ukształtowane zajęcia na nartach przeplatane są z zajęciami ruchowymi i zabawami bez nart.

II Etap

Dzieci, które osiągnęły już umiejętność samodzielnego poruszania się na stoku odbywają naukę w grupach. Grupy dobierane są wg wieku i umiejętności. Osoby lepiej jeżdżące po krótkiej rozgrzewce i „rozjeżdżniu” na polanie kontynuują zajęcia na innych trasach, dostosowanych do umiejętności. Przerwy są już wyłącznie sporadyczne. Dzieci na tym etapie doskonalą swoje umiejętności z instruktorem oraz uczą się samodzielnego korzystania ze stoku narciarskiego.

Informacje
 • Nauka jazdy na nartach lub snowboardzie dla dzieci odbywa się codziennie w przedszkolu Kids Park Szymoszkowa i na terenie stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa
 • Zajęcia grupowe odbywają się w godzinach od 10 – 16 (o ewentualnej zmianie godziny rozpoczęcia zajęć decyduje instruktor prowadzący grupę) , lekcje indywidualne dostępne co godzinę
 • Zapisy codziennie w biurze szkółki Kids Park Szymoszkowa. Każde dziecko po zapisaniu otrzymuje kamizelkę z numerem identyfikacyjnym, gdzie jest zanotowana informacja o pobycie dziecka (mozliwość od 1 godziny do kilku dni)
 • Duża część naszych lekcji narciarskich/ snowboardowych to także czas wolny na dodatkowe zajecia (gry, sniezne zabawy) lub posiłek czy ogrzanie się.
 • Liczba dzieci w grupie- od 1 do 6 na jednego instruktora
 • Opłaty wg cennika Kids Park Szymoszkowa. Dodatkowo mogą Państwo wykupić posiłek dla dziecka, codziennie 12 – 14. W tym przypadku dzieci pozostają pod naszą opieką przez cały narciarski dzień (10 – 16)
 • Po zakończonych lekcjach jazdy na nartach/snowboardzie (minimum 1 dzień) dzieci otrzymają dyplom
 • Szkolenie 5 dniowe zakończone zawodami i wręczeniem dyplomów, medali
 • Wstęp na teren zimowego placu zabaw tylko dla dzieci korzystających z zajęć pod opieką instruktora
Puchar Wikinga
Przez całe ferie organizujemy dla najmłodszych narciarzy i snowboardzistów Puchar Wikinga.
Zobacz galerię zdjęć

SITNUŚ

SZKOLENIE NARCIARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY WEDŁUG PROGRAMU NAUCZANIA NARCIARSTWA DZIECI PZN

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w specjalistycznym szkoleniu z zakresu narciarstwa. Jest to program opracowany przez Polski Związek Narciarski i Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa specjalnie dla najmłodszych adeptów nauki jazdy na nartach.

Dzieci i młodzież w wieku od 4 do 12 lat przechodzą kolejne etapy szkolenia według ośmiostopniowego schematu szkolenia. Uczniowie po zaliczeniu jednego z ośmiu etapów otrzymują wpis do indeksu oraz odznakę (zależnie od poziomu zaawansowania, różni się również kolorem) potwierdzającą nabyte umiejętności.

Przystąpienie do takiego kursu to nie tylko nabycie nowych umiejętności ale także możliwość kontynuowania szkolenia według tego programu w innych licencjonowanych szkołach narciarskich na terenie kraju czy za granicą.
Wszystkie egzaminy są ściśle określone i tak samo oceniane we wszystkich szkołach, które przystąpiły do SITNUSIOWEGO programu.
Zapraszamy!

Cena szkolenia SITNUŚ zawiera:
• 5 dni szkolenia – łącznie 10 godzin lekcyjnych,
• odznakę (otrzymuje każdy uczestnik),
• legitymację potwierdzającą wzięcie udziału w kursie i zdania (lub nie) egzaminu końcowego,
• przejazdy na wszystkich wyciągach znajdujących się na terenie stacji Polana Szymoszkowa w czasie trwania zajęć z instruktorem.

UWAGA!
O PEŁNYCH godzinach, odbieranie telefonu może być utrudnione z powodu czynności organizacyjnych w placówkach Szkoły. W miarę możliwości prosimy UNIKAĆ telefonowania w tym czasie.
ZALECAMY zapisywać się się na lekcje z dwudniowym wyprzedzeniem.

Cennik naszych lekcji

Lekcja (1h / 55 min) 1h 2h 3h
1 osoba 120 240 360
2 osoby 140 280 420
3 osoby 180 360 540
4 osoby 220 440 660
Pakiety 7h 10h
1 osoba 800 1100
2 osoby 910 1260
Kurs SITNUŚ 10h
1 osoba 1100
2-6 osob 700
Uwaga! Kursy do końca lutego 2018 roku są wyprzedane, zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleń indywidualnych oraz kursów SITNUŚ dla dzieci.
  1 godzina lekcyjna (55 minut)
1 dziecko 95 zł
2 dzieci 140 zł
3 dzieci 180 zł
4 dzieci 220 zł
dzieci 240 zł
dzieci 270 zł
7 dzieci 300 zł
8 dzieci 320 zł
9 dzieci 340 zł
10 dzieci 350 zł

W cenę lekcji wliczone są przejazdy na wyciągu tylko na czas trwania szkolenia z instruktorem.

 

SITNUŚ indywidualny 850 zł
SITNUŚ w grupie 2-6 dzieci 690 zł

Abonament przeznaczony jest do wykorzystania tylko dla 1 osoby. Do wykorzystania przez cały sezon zimowy. W cenę lekcji wliczone są przejazdy na wyciągu tylko na czas trwania szkolenia z instruktorem.

Cennik kursów

W cenę lekcji wliczone są przejazdy na wyciągu tylko na czas trwania szkolenia z instruktorem.
 
1 dzień 3 godziny 275 zł
5 godzin 450 zł
3 dni 3 godziny dziennie 770 zł
5 godzin dziennie 1200 zł
5 dni 3 godziny dziennie 1200 zł
 
1 dzień 3 godziny 210 zł
5 godzin 325 zł
3 dni 3 godziny dziennie 540 zł
5 godzin dziennie 855 zł
5 dni 3 godziny dziennie 855 zł
 
1 dzień 3 godziny 180 zł
5 godzin 275 zł
3 dni 3 godziny dziennie 510 zł
5 godzin dziennie 825 zł
5 dni 3 godziny dziennie 825 zł
 
1 dzień 3 godziny 160 zł
5 godzin 250 zł
 
1 dzień 3 godziny 140 zł
5 godzin 225 zł
 
1 dzień 3 godziny 130 zł
5 godzin 200 zł